Оцінка квартири

Оцінка квартири – це діяльність уповноваженого суб’єкта щодо встановлення вартості об’єкту на певну визначену дату, основною метою якої є встановлення найбільш ймовірної ціни нерухомого майна на вільному конкурентному ринку.


Оцінка кватири проводиться для різних цілей, наприклад, для визначення вартості об’єкта для здійснення операцій купівлі-продажу, дарування, спадкування, визначення бази оподаткування у випадках, передбачених податковим законодавством, визначення орендної плати, прийняття судових рішень, розподілу майна, кредитування та в інших випадках, передбачених законодавством.


Якщо оцінка проводиться для цілей оподаткування та сплати інших обов’язкових платежів, то звіт про оцінку обов’язково повинен бути перевірений та зареєстрований в Єдиній базі даних звітів про оцінку Фонду державного майна України. В результаті реєстрації звіту присвоюється номер (пароль пошуку). Без реєстрації в базі та присвоєння унікального номера звіт вважається недійсним і не можу бути використаний для нотаріальних дій.


З порядком оподаткування нерухомості під час купівлі-продажу Ви можете ознайомитись ТУТ.
З порядком оподаткування нерухомості під час дарування Ви можете ознайомитись ТУТ.
З порядком оподаткування нерухомості під час спадкування Ви можете ознайомитись ТУТ.

Під час проведення оцінки квартири важливими є такі чинники, що істотно впливають на вартість майна:

  • місцерозташування та віддаленість від центральної частини міста, престижність району;
  • кількість кімнат;
  • стан квартири, кожної кімнати та самої будівлі;
  • вік будівлі, знос будівельних матеріалів і конструкцій;
  • наявність інфраструктури та безпечність;
  • поверх;
  • віддаленість від зупинок громадського транспортну, транспортна доступність;
  • наявність місць паркування, підземного паркінгу;
  • наявність ліфта;
  • близькість «зелених» зон і парків чи промислових об’єктів тощо.

Результатом оцінки є звіт про оцінку майна. Цей документ підписується оцінювачами, які безпосередньо проводили оцінку майна та скріплюється підписом керівника.
Вимоги до його змісту та оформлення встановлені положеннями (національними стандартами) оцінки нерухомого майна. У повній формі звіту потрібно вказати опис об’єкта, дату проведення оцінки, нормативні акти, базу та іншу інформацію, яку використовував оцінювач, висновок про вартість нерухомого майна. До звіту також додаються копії всіх вихідних даних і інші документи, які використовувалися при проведенні оцінки.


Термін дії звіту – не більше 6 місяців, він є чинним лише за умови його реєстрації в Єдиній базі даних звітів про оцінку.


Якщо Вам потрібно оцінити квартиру чи виникли додаткові питання – телефонуйте.