Для спадкування

Свідоцтво про право на спадщину видається спадкоємцям після закінчення шести місяців з часу відкриття спадщини.

Порядок оподаткування податком на доходи фізичних осіб отриманого спадкоємцем доходу в результаті прийняття ним у спадщину майна, майнових чи немайнових прав визначений статтею 174 Податкового кодексу України. Саме для визначення бази оподаткування і здійснюється експертна оцінка майна, що успадковується.

Податковим кодексом передбачено, що оподаткування спадщини залежить від ступеня споріднення спадкоємця та спадкодавця, а також від резидентського статусу цих осіб.

0% ПДФО встановлена для спадкоємців першого та другого ступенів споріднення – «а» п.п. 174.2.1 пункту 174.2 статті 174 Податкового кодексу України. Спадкоємцями першого ступеня споріднення є: діти, у тому числі усиновлені та народжені після смерті спадкодавця, чоловік або дружина, батьки. Другого ступеня споріднення: рідні брати та сестри, баба та дід з боку матері та з боку батька, онуки.

Ставка ПДФО у 5% встановлена для спадкоємців, які не відносяться до членів сім’ї першого та другого ступенів споріднення – п.п. 174.2.2 п. 174.2 ст. 174 Податкового кодексу України.

За ставкою 18% оподатковується будь-який об’єкт спадщини, що успадковується спадкоємцем від спадкодавця-нерезидента, та будь-який об’єкт спадщини, що успадковується спадкоємцем-нерезидентом від спадкодавця-резидента – п.п. 174.2.3 п. 174.2 ст. 174 Податкового Кодексу України. Фактично дану ставку ПДФО потрібно буде сплатити незважаючи на ступінь спорідненості.

До цього додається військовий збір – його ставка становить 5%.

Якщо ставка податку на доходи фізичних осіб рівна нулю, то військовий збір не нараховується.

Документи, необхідні для проведення оцінки